محتوا و مطالب آموزشی پیرامون طراحی وب و دیجیتال مارکتینگ

سئو یعنی چه ؟

سلام امروز در سرزمین خلاقیت آرانو در خدمت شما هستیم با خلاصه عنوان های
S.E.O دقیقا چیست؟
چرا سئو مهم است؟ چجوری یک سایت سئو می شود؟


سئو یعنی چه ؟

در لغت انگلیسی S.E.O به معنی : Search Engine Optimization
 (جست و جوSearch=)

(موتورEngine=)

(بهینه سازیoptimization=)

می باشد که از در کنار هم گذاشتن این کلمات به ترکیب بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو می رسیم. هدف از سئو به طور عمومی، بودن در صفحه اول گوگل بین نتایج 1 تا 3 می باشد. من یک تعریف خلاصه و واحد سئو از سایت وبسیما برای شما آماده کردم که مفهوم آن را درک کنید.

مجموعه فعالیت هایی است که در طراحی سایت، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام میدهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کنیم.

 

سئو دارای زیرشاخه هایی می باشد که اصولا هر کدام از آن ها تخصص به حساب می آیند. در سئو بیشترین کاری که باید انجام داد بازی با کلمات است. انتخاب بهترین کلمات برای کسب بهترین جایگاه که خود تکنیک های خاصی دارد که در مقالات بعدی توضیحات بیشتری درباره اینکه چطور این کلمات را پیدا کنیم و چطور از آن ها استفاده کنیم، برای شما همراهان عزیز خواهم نوشت.

ما در سئو سه مرحله اصلی و اساسی داریم که درصد موفقیت بالای شما در گرو این مراحل است.

 1. سئو تکنیکال : در دو مثال برایتان توضیح میدهم

 فرض کنید شما مهندس عمران هستید و پروژه یک برج بلند بر عهده شماست. مهم ترین بخشی که به آن توجه می کنید پایه و ستون های اصلی آن است که از بهترین جنس و مقاوم ترین مواد تشکیل شده باشد. چرا که 80% زحمات شما ساخت طبقات است پس برای این 20% آغازین و مهم بیشترین دقت را بکار میبرید. قانون 80/20  که می گوید %20 یک کار تاثیرش بیشتر از %80 باقی آن می باشد. این قانون در برنامه ریزی نیز صدق می کند که %20 از وقت رو صرف برنامه ریزی می کنید در عوض به علت سرعت در کار 80% وقت اضافی خواهید داشت. در سئو قبل از شروع هر فعالیتی باید یک محیط قدرتمند حاضر کرد. یعنی اعمالی مثل رعایت اصول سئو در کدنویسی، طراحی ریسپانسیو و واکنش گرا که این روز ها برای گوگل  دارای اهمیت زیادی می باشد، بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت و ... جزء قدم های آغازین باید باشد؛ سپس فعالیت هایی مثل تولید محتوا در این بستر قوی باید شروع شود.

 

 1. Seo on-page: در اصطلاح به آن بازاریابی محتوا می گویند که شامل تولید محتوای ارزشمند، شناسایی کلمات مهم و کلیدی، شناخت رقبا، لینک سازی داخلی و ... جزء بازاریابی محتوا می باشند. مهم ترین بخش از نظر خیلی از استادان سئو محتوای ارزشمند است یعنی محتوایی که تمام و کمال خودمان نوشته باشیم.
 2. Seo off-page : با گذاراندن دو مرحله قبلی شما می توانید در صفحه اول گوگل جایگاهی داشته باشید. اما کسب رتبه یک و رقابت با سایت های قدیمی تر یکم کار شما را سخت تر خواهد کرد که این مرحله نیز راهکار های خاص خود را دارد. لینک سازی هدفمند یعنی اتفاقات و رویداد هایی که برای رشد سایت شما ولی در خارج از سایت شما پیش می آید. برای مثال شما از طریق فعالیت در شبکه های اجتماعی ورودی هایی به سایت خود داشته اید که در سئو بسیار تاثیر گذار می باشد. به طور مثال کامنت مارکتینگ، خرید بک لینک، خرید رپورتاژ آگهی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و ... .

در آخر سه ابزار دیگر که کمک یار شما خواهد بود سادگی، صبر و صداقت می باشند.

امیدواریم که از خواندن این مقاله دید کلی نسبت به سئو پیدا کرده باشید.

پیروز و سربلند باشید.

تیم تولید محتوا سرزمین خلاقیت آرانو

نظرات شما مهمترین بخش کار ماست لطفا نظراتتون انتقادات پیشنهاداتتون را برای ما کامنت کنید.


,
 

دیدگاه شما

3


 • بوکلت دانلود

  بوکلت دانلود

  جالب بود ! با سپاس از سایت خوب تان !

  11 بهمن 1397

 • جایینو

  جایینو

  از سایت خوب تان ممنوم ! جالب بود !

  28 فروردین 1398

 • عرفان نظری

  عرفان نظری

  سلام مرسی خوب و عالی بود .. .

  16 خرداد 1398

 

فریم ورک چیست؟ کاربرد و مزیت ها
فریم ورک چیست؟ کاربرد و مزیت ها

16 اسفند 1397

طراحی واکنشگرا (ریسپانسیو) چیست؟
طراحی واکنشگرا (ریسپانسیو) چیست؟

09 اسفند 1397

بازاریابی چریکی یا بازاریابی پارتیزانی
بازاریابی چریکی یا بازاریابی پارتیزانی

11 بهمن 1397